Xiaomi Pad 6S PRO 8GB/256GB
699,90€
BUY NOW AND RECEIVE IN 24H IN THE PENINSULA 🚀
BUY NOW AND RECEIVE IN 72H IN EUROPE 🚀
3 YEARS OFFICIAL GUARANTEE ⚙️
SKU: KBKXIAOMIPAD6SPRO256
Categories: Xiaomi Official Store, Flagship range, Hall of Fame, IT 🖱️, Tablets
Descripción
Buy Xiaomi Pad 6S PRO 8GB/256GB with shipping from Spain to all of Europe in 24/72h and 3 years of official warranty.
- Display 12.4″ 3K display with 3:2 aspect ratio
- 144Hz refresh rate
- Resolution 3048 x 2032 294 dpi
- Corning® Gorilla® Glass 3
- Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 processor
- 8 GB of LPDDR4x RAM and 256 GB of UFS 3.1 storage
- 10,000 mAh (typ.)/9,800 mAh (min.)
- Supports 120W HyperCharge and charges % to 100% in 35 minutes
- USB Type C
- Fingerprint sensor
- Rear camera main: JN1 sensor50 MP, 1/2.76″, f/1.8 and 4-in-1 pixel size of 0.64 μm
- 32 MP front camera
- Dolby Atmos sound with 4 speakers
- Bluetooth 5.3, Dual Bluetooth
- Wi-Fi 7, 802.11 a/b/g/n/ac/ax2.4GHz | 5GHz Wi-Fi
- 2×2 MIMO, 8×8 sound for MU-MIMO, Wi-Fi Direct, Miracast, DBS 2.4 GHz + 5 GHz, HBS 5 GHz + 5 GHz
- Height: 278.70 mm Width: 191.58 mm Thickness: 6.26 mm
- Weight: 590 g
- Xiaomi HyperOS and Android U Operating System
At kiboTEK you can buy the Xiaomi Pad 6S PRO 8GB/256GB with the guarantee and security of the best Xiaomi store in Spain Europe.

Información adicional
| Peso | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiones | 30×25×8 cm |
| Drums | 10,000mAh |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| Front camera | 32 mpx |
| Rear camera | 50+2mp |
| Frequencies | Compatible with European and Spanish 3G / 4G networks. Also B20 (800MHz), 5G networks support |
| Gps | GPS (dual frequency L1 + L5 / AGPS / GLONASS / Beidou |
| Colour | Gray |
| Fingerprint | Not |
| Facial identification | Yes |
| NFC | Not |
| screen | Pantalla 3K de 12,4″ y relación de aspecto de 3:2 |
| Processor | Snapdragon® 8 Gen 2 Processor |
| Ram + Storage | 8GB + 256GB |
| Resolution | 3048 x 2032 |
| Sensors | E-Compass Light Sensor Proximity Sensor G-sensor / Acceleration Sensor |
| Operating system | Xiaomi HyperOS and Android U |
| Wifi | 2.4 / 5GHz 802.11 a / b / g / n / ac, Wi-Fi 7 |
| Others | WLAN 8 × 8 MIMO |
| Dimensions | 278.70 x 191.58 x 6.26 mm |
| Weight | 590g |
| Brand | XIAOMI |
Valoraciones (0)
Add a review
You must be logged in to post a review
Log In
About brand
Buy the best of Xiaomi in Spain at the best price and service, official Spanish European guarantee of 3 years, shipments to all of Europe in 24/72 hours.
Xiaomi in Spain it has grown in recent years to become one of the brands preferred by users. Its success is due to the quality / price ratio that its mobiles achieve. Since Xiaomi was created in 2010, the Chinese brand has managed to gather a legion of faithful MiFans around the world. We are experts in Xiaomi mobiles since our clients can buy Xiaomi at kiboTEK since 2014, always with 3 years of official Spanish European guarantee. At kiboTEK you can buy Xiaomi with the certainty that you are not just another customer but a technological partner whose satisfaction is vital for our business objectives. Also local pickup at our Xiaomi Store PPP store at Alameda Urquijo 35 Bilbao.
You may also like…
99,90€
24h delivery Spain🚀
72h Delivery to Europe🚀

Valoraciones
No hay reseñas todavía