Retroid Pocket 2S Consola Retro Portable Android 4GB/128GB
199,90€ Original price was: 199,90€.159,90€Current price is: 159,90€.
Xiaomi Mi Desktop Monitor FullHD 27″
229,90€ Original price was: 229,90€.179,90€Current price is: 179,90€.
Xiaomi Redmi Pad SE 4GB/128GB
199,90€ Original price was: 199,90€.159,90€Current price is: 159,90€.
BUY NOW AND RECEIVE IN 24/72H 🚀
1 × Protector de Pantalla de Hidrogel para Tablet
Out of stock
1 × Funda Smart Flip Original Xiaomi Redmi Pad SE Negro
Out of stock
SKU: KBKREDMIPADSE4128
Categories: Xiaomi Official Store, Flagship range, Hall of Fame, IT 🖱️, Tablets
Description
Buy Xiaomi Redmi Pad SE 4GB/128GB
Envío desde España a toda Europa en 24/72h y Garantía Oficial de 3 años.
Specs
- Pantalla de 11” IPS LCD FHD+
- Resolución de 1920 x 1200, 207 ppp
- Tasa de refresco de 90 Hz
- Procesador Snapdragon® 680 hasta 2, GHz
- GPU Qualcomm® Adreno™
- 4 GB de RAM LPDDR4X + eMMC 5.1 y 128 GB de almacenamiento UFS 2.2
- Cámara trasera de 8 MP y Cámara frontal de 5 MP
- Batería de 8.000 mah, con carga rápida de 10W
- Sonido Dolby Atmos 4 altavoces
- WiFi5, BT 5.3, GPS, Glonass
- Dimensiones 255,53 mm x 167,08 mm x 7,36 mm
- Sistema Operativo MIUI FOR PAD, basado en Android
- Package content
- 1x Redmi Pad SE
- 1x adapter
- 1x USB Type-C Cable
- 1x Extractor de tarjeta SD 1x
- 1x Quick Start Guide
- 1x Warranty Card
Xiaomi nos presenta la nueva redmi pad SE una tablet compacta con un procesador a la altura y con un Xiaomi's signature quality-price ratio.
En kiboTEK puedes comprar el Xiaomi Redmi Pad SE 4GB/128GB con la garantía y seguridad de la mejor tienda Xiaomi en España Europa.
Puedes comprar en nuestras tiendas físicas de kiboTEK Xiaomi Preferred partner Store Bilbao / Vitoria-Gasteiz con la garantía y seguridad de kiboTEK Telefonía cerca de ti.

Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 8 cm |
| Drums | 8.000 mAh |
| Bluetooth | BT5.0 |
| Front camera | 8 mpx |
| Rear camera | 8 mpx |
| Frequencies | Compatible with European and Spanish 3G / 4G networks. Also B20 (800MHz), Support 5G networks |
| GPS | GPS (dual frequency L1 + L5 / AGPS / GLONASS / Beidou |
| Colour | Gray, Purple, Green |
| GPU | Qualcomm® Adreno™ |
| Fingerprint | No |
| Facial identification | Yes |
| NFC | No |
| Screen | Pantalla FHD+ de 11” |
| Processor | Qualcomm snapdragon 680 |
| Ram + Storage | 4GB + 128GB |
| Resolution | 2000 X 1200 |
| Sensors | E-Compass Light Sensor Proximity Sensor G-sensor / Acceleration Sensor |
| Operating system | MIUI para Pad |
| Wifi | 2.4 / 5GHz 802.11 a / b / g / n / ac, wifi 6 |
| Others | WLAN 8 × 8 MIMO |
| Dimensions | 255,53 mm x 167,08 mm x 7,36 mm |
| Weight | 445 gr |
| Brand | XIAOMI |
Reviews (0)
Add a review
You must be logged in to post a review
Log In
About brand
Buy the best of Xiaomi in Spain at the best price and service, official Spanish European 3-year warranty, shipping throughout Europe in 24/72h.
Xiaomi In Spain, Xiaomi has grown in recent years to become one of the most popular brands among users. Its success is due to the excellent value for money offered by its mobile phones. Since its founding in 2010, the Chinese brand has amassed a legion of loyal MiFans worldwide. We are Xiaomi mobile experts, and our customers have been able to purchase Xiaomi phones at kiboTEK since 2014, always with a 3-year official Spanish/European warranty. At kiboTEK, you can buy Xiaomi with the confidence that you are not just another customer, but a technology partner whose satisfaction is vital to our business objectives. Local pickup is also available at our [location/store name]. Xiaomi Store PPP store at Alameda Urquijo 35 Bilbao.
You may also like…
39,90€
24h delivery Spain🚀
72h Delivery to Europe🚀
24h delivery Spain🚀
72h Delivery to Europe🚀



Reviews
There are no reviews yet