Xiaomi Faucet Water Purifier
29,90€
Xiaomi Pad 6 8GB/256GB KM 0 Unsealed
449,90€ El precio original era: 449,90€.299,90€El precio actual es: 299,90€.
Xiaomi Redmi Pad SE 4GB/128GB KM 0 Unsealed
199,90€ El precio original era: 199,90€.99,90€El precio actual es: 99,90€.
BUY NOW AND RECEIVE IN 24/72H 🚀
1 × Hydrogel Screen Protector for Tablet
Out of Stock
1 × Original Xiaomi Redmi Pad SE Smart Flip Case Black
Hay existencias
SKU: KBKREDMIPADSE4128KM
Categories: Xiaomi Official Store, Unsealed Offers, Flagship range, Hall of Fame, Tablets
Descripción
Buy Xiaomi Redmi Pad SE 4GB/128GB KM 0 Unsealed
Shipping from Spain to all of Europe within 24/72 hours and with a 3-year official warranty.
specs
- 11” IPS LCD FHD+ screen
- 1920 x 1200 resolution, 207 dpi
- 90 Hz refresh rate
- Snapdragon® 680 processor hup to 2, GHz
- Qualcomm® Adreno™ GPU
- 4 GB of LPDDR4X + eMMC 5.1 RAM and 128 GB of UFS 2.2 storage
- 8 MP rear camera and 5 MP front camera
- 8,000 mAh battery, with 10W fast charging
- Dolby Atmos sound 4 speakers
- WiFi5, BT 5.3, GPS, Glonass
- Dimensions 255.53mm x 167.08mm x 7.36mm
- MIUI FOR PAD Operating System, based on Android
- Package content
- 1x Redmi Pad SE
- 1x adapter
- 1x USB Type-C Cable
- 1x SD card extractor 1x
- 1x Quick start guide
- 1x Warranty card
Xiaomi presents us with the new redmi pad SE, a compact tablet with a processor to match and with a value for money made in Xiaomi.
At kiboTEK you can buy the Xiaomi Redmi Pad SE 4GB/128GB with the guarantee and security of the best Xiaomi store in Spain, Europe.
You can buy at our physical stores kiboTEK Xiaomi Preferred partner Store Bilbao / Vitoria-Gasteiz with the guarantee and security of kiboTEK Telephony near you.

Información adicional
| Peso | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiones | 30×25×8 cm |
| Drums | 8,000mAh |
| Bluetooth | BT5.0 |
| Front camera | 8 mpx |
| Rear camera | 8 mpx |
| Frequencies | Compatible with European and Spanish 3G / 4G networks. Also B20 (800MHz), 5G networks support |
| Gps | GPS (dual frequency L1 + L5 / AGPS / GLONASS / Beidou |
| GPU | Qualcomm® Adreno™ |
| Fingerprint | Not |
| Facial identification | Yes |
| NFC | Not |
| screen | 11” FHD+ display” |
| Processor | Qualcomm snapdragon 680 |
| Ram + Storage | 4GB + 128GB |
| Resolution | 2000X1200 |
| Sensors | E-Compass Light Sensor Proximity Sensor G-sensor / Acceleration Sensor |
| Operating system | MIUI for Pad |
| Wifi | 2.4 / 5GHz 802.11 a / b / g / n / ac, wifi 6 |
| Others | WLAN 8 × 8 MIMO |
| Dimensions | 255.53mm x 167.08mm x 7.36mm |
| Weight | 445 grams |
| Brand | XIAOMI |
Valoraciones (0)
Add a review
You must be logged in to post a review
Log In
About brand
Buy the best of Xiaomi in Spain at the best price and service, official Spanish European guarantee of 3 years, shipments to all of Europe in 24/72 hours.
Xiaomi in Spain it has grown in recent years to become one of the brands preferred by users. Its success is due to the quality / price ratio that its mobiles achieve. Since Xiaomi was created in 2010, the Chinese brand has managed to gather a legion of faithful MiFans around the world. We are experts in Xiaomi mobiles since our clients can buy Xiaomi at kiboTEK since 2014, always with 3 years of official Spanish European guarantee. At kiboTEK you can buy Xiaomi with the certainty that you are not just another customer but a technological partner whose satisfaction is vital for our business objectives. Also local pickup at our Xiaomi Store PPP store at Alameda Urquijo 35 Bilbao.
You may also like…
39,90€
24h delivery Spain🚀
72h Delivery to Europe🚀
24h delivery Spain🚀
72h Delivery to Europe🚀



Valoraciones
No hay reseñas todavía