Xiaomi 15T 12GB/256GB
649,90€ El precio original era: 649,90€.549,90€El precio actual es: 549,90€.
BUY NOW AND RECEIVE IN 24/72H 🚀
Hay existencias
Hay existencias
Buy Xiaomi 15T 12GB/256GB
Shipping from Spain to all of Europe within 24/72 hours
Official 3-year warranty.
specs
- Pantalla AMOLED de 6,83″ con 120 Hz y cuidado visual
- 3200 nits covering 25 % of the display area
- Resolution of 2772 x 1280, 447 dpi
- Corning® Gorilla® Glass® 7i
- MediaTek Dimensity 8400-UltraProceso de fabricación de 4 nm hasta 3,25GHz
- Mali-G720 GPU
- 12GB RAM LPDDR5X
- 256GB de almacenamiento UFS 4.0
- Leica Summilux optical lenses
- Leica 23mm main camera 50MP Sensor de imagen Light Fusion 800
- Cámara con teleobjetivo Leica de 46 mm 50MP f/1.9
- Cámara Leica ultra gran angular de 15mm 12MP f/2.2
- 32MP front camera
- 5500mAh battery
- 67W fast charging
- Bluetooth 6.0
- 7th generation in-display fingerprint sensor
- Google Gemini AI
- Xiaomi 3D IceLoop System
- NFC yes multifunction
- Dolby Atmos compatible stereo speakers
- 480Hz touch panel sampling rate
- Xiaomi HyperOS 3 Operating System
- Dimensions 160.5mm x 75.1mm x 7.80mm
- Peso de 194 gr
- Ficha del producto Xiaomi 15T
- Package content
- 1x Xiaomi 15T
- 1x USB Type-C Cable
- 1x SIM Extractor
- 1x Protective cover
- 1x Quick start guide
- 1x Warranty card
Pantalla Amoled 6,83″ 120Hz
A spectacular panel of 6.83 inches With a variable refresh rate between 1 and 120Hz, it is in charge of powerfully drawing our attention as soon as we see it.
This type of AMOLED panel It is capable of adapting the refresh rate automatically down to just 1Hz according to the needs of the mobile, making us reduce battery consumption drastically. They also improve response times with less latency, we can have higher brightness peaks and higher screen resolutions.
On this screen we find a refresh rate of the image on the screen of up to 120 hertz. This Refresh rate is regulated automatically to offer better performance on battery. The rate that we have of sampling in the touch is not far behind and reaches up to 480 hertz.
HDR 10+ technology. As for protection, we can rest assured since it has Corning Gorilla Glass 7i, although as always, we recommend installing a screen protector.
En definitiva en este Xiaomi 15T nos encontramos con una pantalla con una resolución 2772 x 1280, 447 ppp excellent that becomes one of the best that exists on the market today.
Very powerful processor
The heart of this phone is pumped with a procesador Dimensity 8400 ultra con un proceso de fabricación de 4 nanómetros y bajo consumo. El procesador en este nuevo Xiaomi 15T alcanza una velocidad de reloj de hasta 3,25 Ghz repartidos en ocho núcleos. La velocidad está garantizada en este nuevo teléfono de Xiaomi que por supuesto te ofrecerá una experiencia tanto de juego, navegación y vídeo extraordinaria. Podrás instalar cualquier aplicación en este nuevo Xiaomi 15T y el rendimiento será óptimo. Entre otras cosas gracias a una tarjeta gráfica Mali-G720. Reparto de los 8 núcleos / 1 Arm Cortex-A725, hasta 3,25GHz / 3 Arm Cortex-A725, hasta 3,0 GHz / 4 Arm Cortex-A725, hasta 2,1GHz.
El nuevo Xiaomi 15T dispone de 12GB of LPDDR5X RAM along with 256 GB of storage UFS 4.0. You will have more than enough RAM and memory for a long, long time.
Leica Summilux optical lenses
El Xiaomi 15T destaca por su cámara Professional Leica with three sensors of great quality. The first sensor It consists of a Leica 23mm main camera 50MP Sensor de imagen Light Fusion 800 y estabilización óptica de imagen. El segundo sensor se trata de una Cámara con teleobjetivo Leica de 46 mm 50MP f/1.9The third and final sensor is a Cámara Leica ultra gran angular de 15mm 12MP f/2.2We found a collaboration with the prestigious Leica brand that will delight all photographers.
Among the photographic functions of the rear camera we have Long exposure mode with six effects (Moving Crowd, Oil Painting, Neon Trails, Light Painting, Starry Sky and Star Trails), photo clones, burst with timer, photographic filters, Night mode (wide angle), 50MP mode, document mode, AI Camera, Google Lens, video frame, professional mode, Captured image format: HEIF and JPEGHDR, RAW mode and facial recognition AI Distortion Correction (Ultra Wide).
En cuanto al video en la cámara trasera del Xiaomi 15T disponemos de One-Click AI Cinema: Magic Zoom, Slow Shutter, Time Freeze, Night Time-lapse, Parallel World, Video Freeze Frame. On the other hand also HDR video, professional time-lapse, vlog modedual video, Video edition, professional video mode, video record format, Slow motion video: 120fps, 240fps, 960fps.
La grabación del Xiaomi 15T nos permite 4K 3840 x 2160 @ 30fps, 1080p 1920 x 1080 @ 60fps, 1080p 1920 x 1080 @ 30fps, 720p 1280 x 720 at 30 fps.
The front camera has a 32 megapixel resolution and HDR.
High quality stereo sound
Regarding the sound we have again two stereo speakers compatible with Dolby Atmos for an unbeatable multimedia experience.
And, speaking of security, we have the fingerprint reader on the screen.
Charge to 100×100 in just 45 minutes
La batería sigue siendo una de las prioridades y en este Xiaomi 15T carga de manera ultrarrápida gracias a sus 67 vatios. Todo esto con una pila de 5.500 miliamperios alimentado por un cargador USB tipo C que nos permitirá salvar el día haciendo un uso importante del mismo.
Cutting-edge AI technology
El Xiaomi 15T dispone de tecnología 5G y eso se traduce en velocidad al cuadro. La navegación por Internet o descarga de contenidos será el menor de tus problemas. Si estas en casa o conectado a una red Wi-Fi el Xiaomi 15T dispone de conectividad Wi-Fi 6 que significa que podrás conseguir de una tasa de transferencia de 9,6Gbps, eso son 2.7 veces más que el Wi-Fi 5 o 16 veces más rápido que el antiguo Wi-Fi de (802.11n).
3 years official guarantee at kiboTEK
En kiboTEK podrás comprar próximamente Xiaomi 15T 12GB/256GB with the guarantee and security of the best Xiaomi online store in Spain and Europe.
En kiboTEK puedes comprar el Xiaomi 15T 12GB/256GB con la garantía y seguridad de la mejor tienda Xiaomi en España Europa.
You can buy at our physical stores kiboTEK Xiaomi Preferred partner Store Bilbao / Vitoria-Gasteiz with the guarantee and security of kiboTEK Telephony near you.

| Peso | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensiones | 20×15×15 cm |
| Drums | 5500 mAh |
| Bluetooth | BT 6.0 |
| Front camera | 32 mpx |
| Rear camera | 50+50+12mpx |
| Frequencies | Compatible with European and Spanish 3G / 4G networks. Also B20 (800MHz), 5G networks support |
| Gps | GPS (dual frequency L1 + L5 / AGPS / GLONASS / Beidou |
| Colour | Gray, Black, Rose Gold |
| Fingerprint | Yes, on screen |
| Facial identification | Yes |
| NFC | Yes |
| screen | Pantalla de 6,83″ con 120 Hz |
| Processor | MediaTek Dimensity 8400-Ultra |
| Ram + Storage | 12GB + 256GB |
| Resolution | 2772 x 1280 |
| Sensors | E-Compass Light Sensor Proximity Sensor G-sensor / Acceleration Sensor |
| SIM | 5G connection, Dual Nano-SIM Cards + microSD |
| Operating system | Xiaomi HyperOS 2, Android 15 |
| Wifi | 2.4 / 5GHz 802.11 a / b / g / n / ac, wifi 6 |
| Others | UFS 4.0 Storage, WLAN 8 × 8 MIMO |
| Dimensions | 163,2mm 78,0 mm 7,50mm |
| Weight | 194gr |
| Brand | XIAOMI |
You may also like…
24h delivery Spain🚀
72h Delivery to Europe🚀
24h delivery Spain🚀
72h Delivery to Europe🚀




Valoraciones
No hay reseñas todavía