Xiaomi Pad 6S PRO 8GB/256GB
699,90€
BUY NOW AND RECEIVE IN 24H IN THE PENINSULA 🚀
BUY NOW AND RECEIVE IN 72H IN EUROPE 🚀
3 AÑOS DE GARANTÍA OFICIAL ⚙️
SKU: KBKXIAOMIPAD6SPRO256
Categories: Xiaomi Official Store, Flagship range, Hall of Fame, IT 🖱️, Tablets
Description
Buy Xiaomi Pad 6S PRO 8GB/256GB con envío desde España a toda Europa en 24/72h y 3 años de garantía oficial.
- Pantalla Pantalla 3K de 12,4″ y relación de aspecto de 3:2
- Tasa de refresco de 144Hz
- Resolución de 3048 x 2032 294 ppp
- Corning® Gorilla® Glass 3
- Procesador Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
- 8 GB de RAM LPDDR4x y 256 GB de almacenamiento UFS 3.1
- 10 000 mAh (típ.)/9800 mAh (mín.)
- Compatible con hipercarga de 120 W y carga al 100 % en 35 minutos
- USB tipo C
- Sensor huellas dactilares
- Rear camera principal: sensor JN1de 50 MP, 1/2,76″, f/1,8 y tamaño de píxel 4 en 1 de 0,64 μm
- Cámara frontal de 32 MP
- Sonido Dolby Atmos con 4 altavoces
- Bluetooth 5.3, Bluetooth doble
- Wi-Fi 7, 802.11 a/b/g/n/ac/axWi-Fi de 2,4 GHz | 5 GHz
- MIMO 2×2, sonido 8×8 para MU-MIMO, Wi-Fi Direct, Miracast, DBS 2,4 GHz + 5 GHz, HBS 5 GHz + 5 GHz
- Altura: 278,70 mm Anchura: 191,58 mm Grosor: 6,26 mm
- Peso: 590 g
- Sistema Operativo Xiaomi HyperOS y Android U
En kiboTEK puedes comprar el Xiaomi Pad 6S PRO 8GB/256GB con la garantía y seguridad de la mejor tienda Xiaomi en España Europa.

Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 8 cm |
| Drums | 10.000mAh |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| Front camera | 32 mpx |
| Rear camera | 50+2 mpx |
| Frequencies | Compatible with European and Spanish 3G / 4G networks. Also B20 (800MHz), Support 5G networks |
| GPS | GPS (dual frequency L1 + L5 / AGPS / GLONASS / Beidou |
| Colour | Gray |
| Fingerprint | No |
| Facial identification | Yes |
| NFC | No |
| Screen | Pantalla 3K de 12,4″ y relación de aspecto de 3:2 |
| Processor | Procesador Snapdragon® 8 Gen 2 |
| Ram + Storage | 8GB + 256GB |
| Resolution | 3048 x 2032 |
| Sensors | E-Compass Light Sensor Proximity Sensor G-sensor / Acceleration Sensor |
| Operating system | Xiaomi HyperOS y Android U |
| Wifi | 2.4 / 5GHz 802.11 a / b / g / n / ac, Wi-Fi 7 |
| Others | WLAN 8 × 8 MIMO |
| Dimensions | 278,70 x 191,58 x 6,26 mm |
| Weight | 590g |
| Brand | XIAOMI |
Reviews (0)
Add a review
You must be logged in to post a review
Log In
About brand
Buy the best of Xiaomi in Spain at the best price and service, official Spanish European 3-year warranty, shipping throughout Europe in 24/72h.
Xiaomi In Spain, Xiaomi has grown in recent years to become one of the most popular brands among users. Its success is due to the excellent value for money offered by its mobile phones. Since its founding in 2010, the Chinese brand has amassed a legion of loyal MiFans worldwide. We are Xiaomi mobile experts, and our customers have been able to purchase Xiaomi phones at kiboTEK since 2014, always with a 3-year official Spanish/European warranty. At kiboTEK, you can buy Xiaomi with the confidence that you are not just another customer, but a technology partner whose satisfaction is vital to our business objectives. Local pickup is also available at our [location/store name]. Xiaomi Store PPP store at Alameda Urquijo 35 Bilbao.
You may also like…
99,90€
24h delivery Spain🚀
72h Delivery to Europe🚀

Reviews
There are no reviews yet